↑ ZPĚT ↑

Vyškovské oživení

25.3.2015 20:35:32

Spolupráce na oživení 6003

V polovině února byla naše letka požádána  skupinou instruktorů ILS ve Vyškově o pomoc při znovu oživení hydraulické soustavy  na letounu L-159, který je využíván jako učební pomůcka pro nové příslušníky personálu ILS. Přáním bylo uschopnit hydraulickou soustavu na plnohodnotný systém, který umožní seznamovat nové příslušníky jak tento systém pracuje ve skutečnosti a ne jenom je seznamovat s teorií systému. Na základě této žádosti  naši dva příslušníci technického personálu odjeli začátkem  měsíce března do Vyškova zjistit zda je možné vyhovět žádosti a uvést systém letounu do provozuschopnosti.

Po vřelém přivítání ve Vyškově a rychlém ubytováním jsme spolu s mým kolegou odjeli na hangár ILS na základně Vyškov. Po rychlé prohlídce letounu jsme věděli, že to nebude jednoduchá práce, ale na základě tvrzení "Nemožné ihned, zázraky do tří dnů" jsme se pustili do práce. Vše začalo průzkumem dokumentace letounu a na jeho základě a dle našich zkušeností jsme pomohli tento systém oživit a tak třetí den našeho pobytu došlo po několika letech nečinnosti k chodu a uzavření podvozku ...

... a L-159 znovu na krátký čas opět „letěla“. Po krátkém čase byly do provozu uvedeny i další okruhy celého hydraulického systému  k nemalé radosti  všech. Jsou tu ještě nějaké drobnosti  které budeme muset při další  blízké návštěvě  dořešit, ale hlavní úkol jsme splnili.

aktualizováno: 24.3.2015 20:07:48.CEST; © Jenda.212.SQN.2013