↑ ZPĚT ↑

Dny NATO - Ostrava Mošnov

28.9.2016 19:31:26

21. základna taktického letectva výrazně podpořila Dny NATO 2016

Dny NATO 2016I na letošní největší bezpečnostní show ve střední Evropě, spojené se Dny vzdušných sil, se nemalým přispěním podílela 21. základna taktického letectva. Vyčlenila opět nemalé množství specializované techniky nutné k zabezpečení intenzivního letového provozu, který je na Dnech NATO v Ostravě tradicí.

 Celou akci zabezpečovalo také více než sedm desítek vojáků z Čáslavi, čítajících především pozemní technický personál,  ale i piloty a řidiče. Další se podíleli na reprezentaci 21. zTL a Vzdušných sil AČR. Velitel 21. křídla taktického letectva, plukovník Susekár, na závěr shrnuje: „Všem příslušníkům naší základny patří nejenom velký dík za skvělou reprezentaci základny a vzdušných sil během Dnů NATO, ale i za aktivní přístup k plnění svých povinností často přesahujících rámec vykonávané funkce.“

 Důležitou roli sehráli čáslavští technici, kteří vypomáhali také v rámci „cross-servicingu“ - tedy při technické podpoře přípravy letounů ostatních letectev NATO. V rámci mezinárodní výpomoci byly především využity prostředky 216.  letky logistické podpory – vozidla se stlačeným vzduchem nebo dusíkem, externí zdroje elektrické energie a další nezbytná technika. Tato specializovaná technika obsluhovaná čáslavským personálem zabezpečovala celé letové úsilí intenzivního programu.

 Čáslavští piloti opět komentovali pro ČT 24 letecké ukázky jednotlivých pilotů (tzv. „displaye“). Měli tu čest seznámit diváky, např. s vystoupením řecké F-16, rakouských a německých Eurofighterů, francouzské Rafale, švýcarské F/A-18, rumunského Migu-21 Lancer a také s duetem čáslavských L-159.  

 Autor: kapitán Marek Maxim Švancara, 21. zTL Čáslav

aktualizováno: 24.3.2015 20:07:48.CEST; © Jenda.212.SQN.2013