↑ ZPĚT ↑

ACS (Air Cross Service)

2.2.2012 17:47:04

V únoru na naší základně proběhlo další školení ACS (Air Cross Service). Cílem tohoto výcviku je připravit příslušníky cizích vzdušných sil na přijetí našich letounů. Tento vyškolený personál je potom schopen poskytnout základní pomoc při přistání na jejich základně. Jedná se o takové prvky jako je zajištění pilota, doplnění paliva nebo kontrolu uzlových bodů. S touto pomocí jsme schopni plnit v jednom dni letové úkoly i z cizích základen. Na oplátku se zase několik vybraných příslušníků ILS naší základny školí na přijetí cizích letounů. Jde o hlavně o typy F-16 a Tornádo, které pak mohou částečně působit i z Čáslavi. Tentokrát se jednalo o školení čtyřech příslušníků německého letectva ze základny Lechfeld. Na dalších obrázcích vidíte část praktického školení našich techniků na německé základně u letadel TORNADO.

Dne 2.2.2012 natáčela a Česká televize fejeton o našem pilotovi Martinu Šonkovi. Kromě toho, že je příslušníkem naší letky je Martin i velmi zkušeným akrobatickým pilotem a také se účastní závodů Red Bull Air Race. K natáčení si bohužel nevybrali moc příjemné počasí a tak s námi museli mrznout společně na stojánce, dokud nenatočili dost materiálu.

Přinášíme Vám pár fotografií z našeho únorového létání. Na jedné z fotografií můžete vidět i TEPLO,což je automobil s agregátem na výrobu teplého vzduchu. Ten pak slouží k případnému odstranění námrazy z povrchu letounu. Tu je zakázáno odstraňovat mechanicky z důvodů možného poškození povrchu letounu a tak se námraza ve skutečnosti sundává proudem teplého vzduchu.

aktualizováno: 24.3.2015 20:07:48.CEST; © Jenda.212.SQN.2013