↑ ZPĚT ↑

Movember 2012

27.11.2012 18:36:52

Také naše letka se v hojném počtu zúčastnila akce Movember. Tato akce vyzývá každý rok v listopadu muže z celého světa, aby si vypěstovali knír, a tak pomohli získat finanční prostředky a zvýšit povědomí o mužských zdravotních problémech, přesně řečeno o rakovině prostaty.

Název charity vznikl jako hybridní složenina dvou anglických slov, knír (moustache) - vyjadřující typicky mužský znak - a listopad (November). Každoroční celosvětová akce je viditelná už na začátku listopadu, kdy se muži oholí a do konce měsíce si nechají růst knírek.

Sympatizanti projektu si během celého měsíce pěstují zajímavé variace na téma knír a šíří takto efektivně informovanost o závažnosti této choroby, učiní z ní veřejně diskutované téma a upozorní na důležitost prevence. Jako mnoho dalších jsme i my podpořili tento charitativní projekt, který se jako jeden z mála zabývá mužským zdravím. Na webových stránkách můžete vidět alespoň část z nás s knírem a doufáme, že se příští rok této akce připojí ještě větší počet mužů.

aktualizováno: 24.3.2015 20:07:48.CEST; © Jenda.212.SQN.2013