↑ BACK ↑

Visit of French Alpha Jet

3.4.2013 21:16:58

Ve dnech 20.3. - 21.3.2013 nás navštívili naši francouzští kolegové na strojích Alpha Jet. Jednalo se o dva studenty a dva instruktory z  3/4 Sqn. Limusin z Tours pod vedením velícího důstojníka Rey Alexandre. Mladí piloti-studenti mají na závěr svého výcviku nařízeny seznamovací lety v cizích zemích. A tak přibližně týden před ukončením svého základního výcviku si pod dohledem svých instruktorů nacvičí zejména let po tratích civilních provozních služeb dle norem ICAO a přístrojové přiblížení na cizí letiště.

Po dokončení tohoto základního výcviku je čeká dvou až tří roční výcvik v Ecole de lÁviation de Chasse s zbraňovým a bojovým výcvikem. Teprve poté jsou na základě svých výsledků rozřazeni k jednotlivým bojovým letkám francouzských vzdušných sil Armée de l´Air.

Naši technici sice nemají certifikaci na poskytnutí ACS pro tento typ, ale základní pomoc ve formě doplnění paliva, střežení či pozemních elektrických zdrojů jim byla poskytnuta. Jejich návštěva má pro naši základnu i další příznivý dopad, neboť se nám podařilo zajistit příslib jejich účasti na Dni otevřených dveří.

aktualizováno: 24.3.2015 20:07:48.CEST; © Jenda.212.SQN.2013