Přemýšlíte, jak to udělat, abyste vodu v bazénu mohli ponechat i po ukončení koupání a zbytečně tak neplatili za její opětovné napuštění v příštím roce?
Bazén je vždy rozhodně lepší zazimovat, než vypustit. Voda je nejen drahá, ale stává se z ní čím dál tím vzácnější zdroj. Takže bychom s ní rozhodně neměli plýtvat. A ať už si to chcete připustit nebo ne, tak pokud je na místě vodou šetřit, koupání v bazénu je skutečným luxusem, který vás v případě velkého objemu nádrže vyjde nejen draho, ale ještě navíc tak odčerpáváte cenné zásoby vody.
Pokud už si tedy bazén pořídíte, pak byste se o vodu v nádrži měli starat co nejlépe, aby vám co nejdéle vydržela. A k takové náležité péči patří také zazimování bazénu.
Když dodržíte správný postup, tak vám voda v optimální kvalitě zůstane v nádrži až do dalšího léta. Základem úspěšného startu je zajištění co nejlepší kvality vody. Takže prvním krokem postupu by vždy mělo být, abyste eliminovali veškeré znečištění, ať už se jedná o zákal, řasy, inkrustace či cokoli jiného, a zajistili správné hodnoty pH a koncentrace oxidačního činidla. A až poté můžete do vody nalít zazimovač https://eshop.techneco.eu/Zazimovace – speciální přípravek, který vodu stabilizuje a postará se o její ochranu.
Ovšem pozor, nejedná se o žádnou nemrznoucí směs! Poškození mrazem je možné předejít dvěma způsoby. Nejprve byste měli snížit hladinu vody a zazátkovat vstup do filtrace, případně i jiné výstupy. Veškeré bazénové vybavení na chvíli propusťte ze svých služeb, vyčistěte je, vysušte a schovejte do příští sezóny, aby nedošlo k jejich poškození.
Na hladinu vody posléze umístěte dilatační plováky anebo alespoň PET láhve částečně naplněné pískem. Ty dokážou tlakové síly ledu účinně pohlcovat a vaší nádrži se tak nic nestane ani v případě, kdy vodu nevypustíte.
Nakonec už stačí jenom upevnit krycí plachtu a nechat bazén spát až do chvíle, kdy se o slovo opět přihlásí teplé letní počasí.