Pokud jde o dobré české filmy – je jich bohužel čím dál tím míň. A pokud chceme vidět opravdu kvalitní a dobrý český film asi každý si spíše vzpomene a doporučí vám spíše nějaké starší dílo. I když se i dnes občas podaří natočit dobré a povedené dílo – není to už to, co to bývalo dříve. Některé české klasiky se zapsali do našich myslí více než jiné. Ovšem jsou tu filmy z české tvorby, které prostě musí vidět každý. Které to jsou?
· Pelíšky (1999) – klasika nad klasiky. Pelíšky zná snad úplně každý, mladí i ti starší. A oprávněně ho můžeme zařadit na pomyslné první místo nejlepších českých filmů, souhlasíte? Do našich dějin se nesmazatelně zapsal a baví nás i po tolika letech od jeho vzniku.
· S čerty nejsou žerty (1985) – pohádková komedie plná nezapomenutelných hlášek, hodná i zlá princezna, peklo, čerti, zlá macecha, vypočítavý pan správce a Petr Máchal. Pohádka, kterou milují děti i dospělí. Pobaví, poučí a neskutečně nás pořád baví.
· Vesničko má středisková (1985) – filmová klasika, která pobaví, i když i vidíme už po několikáté. Krásné prostředí a kochající se pan doktor. Tento film patří právem k těm nejlepším.
· Na samotě u lesa (1976) – nostalgická komedie o pražské rodině na venkově. Odpočinková komedie, která nás bude bavit napořád.
· Obecná škola (1991) – náš film, který byl dokonce nominován i na Oscara. A to už mluví samo za sebe. Dvojice Jan a Zdeněk Svěrák plodí samé dobré věci – ovšem tohle se jim vážně moc povedlo.
· Ostře sledované vlaky (1966) – poetický příběh podle knihy Bohumila Hrabala, který na filmové plátno skvěle přenesl Jiří Menzel. Tragikomický příběh situovaný do prostředí druhé světové války nás bude bavit pořád.
· Spalovač mrtvol (1968) – důkaz toho, že Češi umí i vážnější věci. A v tomhle případě až hrůzné. Příběh podle knížky Ladislava Fukse, který filmově zpracoval režisér Juraj Herz. Hrůzostrašný příběh o tom co dokázal nacistický režim a co se člověk hrůzy války dokázali udělat. U toho filmu vám budou stát chlupy na rukou. Zážitek je tak opravdu zaručen.