Bez malé, tenké krabičky, která nám leží v kapsách, si neumíme představit život. Je v ní celý náš svět, celý náš život. Ať už jde o fotky, videa, telefonní čísla, poznámky uložené v zařízení, cokoli. Při představě, že to ztratíme, je hrozná, co ty vzpomínky? Zážitky? Všechny potřebné údaje?
Řekněme si upřímně, většina z nás by se z toho asi zhroutila. Není se čemu divit, máme tam opravdu všechno. Někteří z nás by se bez mobilu nedostali ani k penězům v bance, nedokázali by se dovolat svým blízkým, známým, kamarádům. Někteří z nás by nevydrželi bez sociálních sítí, co kdyby náhodou nevěděli, co druzí dělají? Nebo co se zrovna honí hlavou někomu, koho nemají rádi?
Shodneme se na tom, že toto zařízení vlastní skoro každý. Výrobců je také velké množství. Asus, Lenovo, Honor, Apple a spousty dalších. Pro tyto firmy, je to obrovský byznys, protože lidé chtějí stále nové modely a jsou ochotni za ně dát nemalé peníze.
Paradoxní věc na tomto je, že tyto firmy, z toho těží dvojnásobně. Ptáte se proč? Napadlo vás někdy, že vše, co na svém telefonu děláte je monitorováno? Že jsou sbírány data o vaší aktivitě, o tom co děláte, co si prohlížíte? Tak ano, opravdu to tak funguje. Proč si myslíte, že se vám zobrazují reklamy na produkty, které jste zrovna včera hledali? Snad si nemyslíte, že je to náhoda. Váš telefon sbírá údaje o vaší aktivitě, stejně jako jakákoli webová stránka, která podporuje soubory cookies.
Jeden z dalších negativních bodů, je modré světlo. Modré světlo je velice škodlivé pro oči i pro mozek. Je dokázáno, že přílišné koukání do mobilu, způsobuje degeneraci a to vlivem spalování mozkových vláken.
Zkuste někdy z vlastní vůle takzvaný mobilní detox. To znamená, že budete po určitou dobu bez mobilního telefonu. Jediná možnost využití, je na SMS, či volání. Také vás zajímá, zda to dokážete? A co nového se dozvíte? Jak na to bude váš mozek reagovat?
Pro mě je mobilní telefon skvělý komunikační, či pracovní prostředek, nic víc.